TUVALET TEMİZLİĞİ ÖNERİLERİ

Tuvalet Temizliği

Tuvaletler, evin en çok mikrop barındıran yerlerinden biridir. Bu nedenle hijyenik bir tuvalet, ailenizin ve sizin sağlığınız için oldukça önemlidir. Tuvalet temizliği çocuğu olan aileler için daha da önemlidir. Domestos’un yoğun kıvamlı formülü ve özel tasarlanmış başlığı, tuvaletinizde gerekli hijyeni sağlamada işinizi kolaylaştırır.

İŞTE DOMESTOS’UN TUVALET HİJYENİ SAĞLANMASINDAKİ BAZI TAVSİYELERİ:

  • Klozet temizliği: Klozetlerin temizliği fırça ve Domestos ile yapılmalıdır. Temizlikte kullanılan fırça, başka bir yer için kesinlikle kullanılmamalıdır. Domestosun özel dizayn şişesi klozetlerin kıvrımlarındaki en güç yerlere rahatlıkla ulaşabilmeniz için size yardımcı olur.

  • Zemin ve duvar temizliği: Klozetin içi kadar banyo zemini ve duvar temizliğine de dikkat edin. Zemin ve duvarlar, tuvalet temizliğinde kullanılan fırça ile temizlenmemelidir.

  • Çöp kovaları: Uzun süre bekleyen çöpler, ortamdaki nemden dolayı mikrop oluşumunu hızlandırır. Bu nedenle çöp kovaları sık sık temizlenmeli, torbaların tamamının dolması beklenmeden değiştirilmelidir.

  • Kişisel bakım: Kişisel bakım ürünleri tuvalete yakın yerlerde konumlandırılmamalıdır. Bunu için mümkünse kapaklı dolapları tercih edin. Havluları tuvalete yakın yerlerde tutmayın.

MİKROPLAR BANYOYU SEVER

Campylobacter

Salmonella

E.Coli

Aspergillus

TUVALET TEMİZLİĞİNDE DOĞRU MALZEMELER

Temizliğe başlamadan önce işinizi kolaylaştıracak malzemelerinizi hazırlayın. Eldiven, maske gibi koruyucu ekipmanlar sağlıklı ve hijyenik temizlik için hazır bulunmalıdır. Çamaşır suyu mutlaka soğuk su ile durulanmalıdır. Temizlik esnasında ayaklarınızın zarar görmemesi için kapalı terlik giymeyi ihmal etmeyiniz.

TOP