EVCİL HAYVAN HİJYENİ

EVCİL HAYVAN HİJYENİ

Evcil hayvanlarınız bahçeden geldiğinde iyi temizlenmezlerse mikroplar kolayca evinize girer. Evcil hayvanınızla hijyenli bir evde yaşamak için, el temizliğine ve temas ettikleri şeyleri temiz tutmaya ekstra özen gösterin ve yerlerin temizliğini de ihmal etmeyin.

EĞER EVCİL HAYVANINIZ VARSA DOMESTOS EVİNİZDE HİJYEN SAĞLAMANIZ İÇİN SİZE YARDIM EDEBİLİR. BU ALTIN KURALLARI TAKİP EDİN:

  • Yemek hazırladığınız yerlerde evcil hayvan bulundurmayın: Evcil hayvanlarınız bu yüzeylerde bulunmamalıdır. Eğer evcil hayvanınız bu yüzeylerle temas ederse, hemen yüzeyi Domestos Hijyenik Mutfak Spreyi ile temizleyin ve yemeği sonra hazırlayın.

  • Yerleri düzenli olarak temizleyin: Evcil hayvanınızın gezdiği ve beslendikleri yerler düzenli olarak Domestos Ultra Yoğun Kıvamlı Çamaşır Suyu  ile temizlenmelidir. Özellikle evde emekleyen bir bebeğiniz varsa.

  • Kedi kumluğuna dikkat edin: Domestos Çok Amaçlı Hijyenik Sprey ile kumu koyduğunuz kabı düzenli olarak temizleyin.Temizledikten sonra ellerinizi yıkayın. Kedi kumluğunu çocuklardan ve yemek hazırladığınız yerlerden uzak tutun.

  • Kafes ve akvaryumları temiz tutun: Kafesleri Domestos Çok Amaçlı Hijyenik Sprey ile düzenli olarak temizleyin. Akvaryumları mutfak lavabosunda yıkamamaya özen gösterin.

  • Evcil hayvanlarınızı ayrı şekilde besleyin: Sadece evcil hayvanlarınızın kullanımına özel tabaklar olsun. Evcil hayvanlarınızın kullandığı tabakları siz kullanmayın.Beslendikleri alanları Domestos Ultra Yoğun Çamaşır Suyu ile temiz tutun.

MİKROPLAR EVCİL HAYVANLARI SEVER

Campylobacter

Ringworm

Salmonella

KEDİ YA DA KÖPEK İDRARI NASIL TEMİZLENMELİ

Aşırı ıslaklığı eski, kullanılmayan bir havluya emdirin. Ardından bir evcil hayvan dükkanından temin edebileceğiniz özel halı temizleyicisini kullanın. Bu ürünler özellikle idrarda bulunan mikropları öldürmek üzere tasarlanır.

TOP