OKULLARA DOMESTOS BAĞIŞI KAMPANYASI

OKULLARA DOMESTOS BAĞIŞI KAMPANYASI

 

2011 yılından bu yana çocuklara hijyen eğitimi vererek çocukların hijyen bilinci kazanmasına katkı sağlayan Domestos olarak, okullarda hijyen konusunda büyük bir adım daha atıyoruz.

Anlaşmalı olduğumuz il milli eğitim müdürlüklerine bağlı tüm ilk ve orta öğretim kurumlarının her birine 20 kg Domestos çamaşır suyu bağışlayarak okullarda bir hijyen hareketi başlatıyoruz. Okulların özellikle tuvaletlerinde kullanılmak üzere bağışlanan bu ürünleri okulların adreslerine teslim ediyoruz. Kampanya kapsamında ilk anlaşma yapılan il olan Adana’dan başlayarak Türkiye’nin dört bir yanındaki onbinlerce okula Domestos bağışlamayı hedefliyoruz.

Adana okul listesi
Adıyaman okul listesi
Bilecik okul listesi
Bursa okul listesi
Gaziantep okul listesi
Giresun okul listesi
Gümüşhane okul listesi
İzmir okul listesi
Kayseri okul listesi
Konya okul listesi
Kütahya okul listesi
Mersin okul listesi
Ordu okul listesi
Siirt okul listesi

Bağış yapılan iller: Adana, Adıyaman, Ankara, Bilecik, Bursa, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, İzmir, Kayseri, Konya, Kütahya, Mersin, Ordu, Siirt

NASIL DESTEK OLABİLİRSİNİZ?

Özel etiketli 810 gr ve 1350 gr Domestos ürünlerinden satın alarak bağış kampanyamıza siz de destek olabilirsiniz.

BİR SONRAKİ DURAĞIMIZ SİZİN OKULUNUZ OLSUN.

Domestos, Türkiye’nin dört bir yanındaki onbinlerce okula yaptığı bağışı her gün daha fazla kişiye ulaştırmak için çalışıyor. Sizin okulunuzun da Domestos bağışı kampanyasından yararlanmasını ve projenin bir parçası olmasını istiyorsanız, bağlı olduğunuz il milli eğtim müdürlüğüne dilekçe vererek ve bizimle iletişime geçerek kampanyamıza dahil olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız.

 

Türkiye'de hijyen platformunu yaratan marka Domestos olarak, Türk Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) işbirliğiyle 2011 yılından bu yana ‘Eğlen, Öğren, Hijyen’ projesi kapsamında çocuklara hijyen eğitimi vermeye devam ediyoruz.

Çocuklara küçük yaşlarda hijyen bilinci kazandırarak enfeksiyona bağlı hastalıkları azaltmaya ve böylece daha sağlıklı nesiller yetiştirmeye katkıda bulunmayı hedefliyoruz. “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi ile bugüne kadar 300 bin çocuğa hijyen eğitimi verildi. Fonksiyonellik dışında topluma duyarlı, insanların sağlık ve esenliğine katkı sağlayan bir marka olmak misyonuyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TEGV ile yürüttüğümüz bu projeyle bugüne kadar ulaştığımız 1.2 milyonu aşkın bireye her geçen gün yeni bireyler ekliyoruz.

“Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi için TEGV’in eğitim öncesi ve sonrası yaptığı test sonuçlarına göre; çocukların mikrop türleri ve hijyen hakkındaki bilinç düzeyi bir önceki yıla oranla, projenin birinci yılında %77, ikinci yılında %170 ve üçüncü yılında ise %82 artış gösterdi. Domestos “Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi için eğitmenlerle ve velilerle gerçekleştirilen düzenli toplantılardan çıkan sonuçlara göre ise; çocukların %95’i eğitimi çok faydalı bulduklarını ve arkadaşlarına tavsiye etmek istediklerini söyledi.

Tüm çocukların eğitime ulaşabilmesi için Domestos olarak “Eğlen, Öğren, Hijyen” eğitimini dijital ortama taşıdık. Çocuklar ve velileri eğitime eglenogrenhijyen.domestos.com.tr web adresinden de ulaşılabiliyor.

Domestos olarak, çocukların sağlıklı şartlarda okuması ve hijyen bilinci oluşturma konularında 5 yılı aşkın süredir birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Şimdi de “Okullara Domestos Bağışı” çalışması ile 3 yıl içerisinde Türkiye genelinde, 30.000 devlet ilkokulu ve ortaokuluna ürün bağışlamayı hedefliyoruz. Bu amaç doğrultusunda attığımız her adımın sistemli ve aksamadan ilerlemesi için işin uzmanlarından destek alıyoruz. 600 ton Domestos’un Türkiye’nin farklı illerindeki okullara taşınması ve dağıtılması Ceva Logistik sorumluluğunda gerçekleşiyor. Bağış dağıtımları öncesi ve sonrası tüm kontroller ve diğer operasyonlar ise Site Ajans tarafından yönetiliyor. Bu süreçte uzmanlıkları ile bizlere yardımcı olan iş ortaklarımıza teşekkür ediyoruz. 

 

TOP